Kısa dönem kurs veya uzun dönem eğitim almak mı istiyorsunuz? Yurtdışında almak istediğiniz dil eğitimi tatil planlarınızı da içeriyor mu, yoksa sadece profesyonel kariyerinizi geliştirmek için mi dil eğitimi alıyorsunuz? Bizimle geniş bir yelpazede sunduğumuz kurslarımızdan birine katılabilirsiniz! Yurtdışında eğitim süreci ve yabancı dil sertifikaları özgeçmişiniz için önemli bir nitelik olup; ülkenizden uzakta geçirilen bu süre size açık fikirlilik kazanmanızda ve kültürler arası farkındalık sağlamanıza yardımcı olacaktır.

KURS SEÇENEKLERİ

1. Part-Time Kurs:

(Haftada 10 ders= 7,5 saat, 1 ders= 45 dakika)

Bu kurs, dil ve kültürle ilgili genel bilgileri edinmenizi sağlar. Günde 2 ders saati eğitim, tatilinizin keyfini çıkarmak için size yeterli zamanı bırakacaktır.

2. Standart Kurs:

(Haftada 20 ders= 15 saat, 1 ders= 45 dakika)

Dil öğrenmek ve boş zamanlarının tadını çıkarmak isteyenler için harika bir kurstur. Günde 4 ders eğitim, etkili öğrenmeyi garantiler ve öğleden sonraları kültürel, sosyal ve sportif aktiviteler için yeterli zaman kalmasını sağlar. Standart kurslarımıza minimum katılım süresi 2 haftadır.

3. Yoğun Kurs:

(Haftada 30 ders= 22,5 saat, 1 ders= 45 dakika)

Yoğun kurslarımız kısa sürede hızlı ilerlemek ve dili akıcı şekilde kallanabilmek isteyen öğrenciler için idealdir.

4. Süper Yoğun Kurs:

(Haftada 40 ders= 30 saat, 1 ders= 45 dakika)

Bu kurs kendisini gerçekten akademik olarak zorlamak isteyen öğrenciler için idealdir. Bu kursta öğrenciler hafta içi her gün, günde 8 saat ders alırlar. Bu kurs özellikle üniversite kabulleri için dil sınavlarına hazırlanan öğrencilere tavsiye edilmektedir.

5. İş Yaşamı İçin Dil Kursu:

(Haftada 30 ders, 22,5 saat, 1 ders= 45 dakika)

Bu kurs, yabancı dili günlük il yazışmaları için kullanmaya ihtiyaç duyan öğrenciler ve profesyoneller için idealdir. Kurs, günde 4 ders standart kurs ve 2 ders iş yaşamı için özelleştirilmiş kurs ile toplamda 6 dersten oluşur.

6. Bire Bir Ders:

Bire bir dil eğitimi, yabancı dil öğrenmenin ya da öğrendiğiniz dili geliştirmenin en yoğun ve hızlandırılmış şeklidir. Derslerin içeriği tamamen sizin ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda oluşturmaktadır. Saatler esnek olduğu için size başka bir kurs seçeneği şle beraber kayıt olma seçeneği sunmaktadır.

7. Akademik Dönem/Sınava Hazırlık

(Haftada 20 ders/15 saat veya haftada 30 ders/22,5 saat, 1 ders= 45 dakika)

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK

Sprachcaffe Languages PLUS dil eğitimi programımız ile okumak istediğiniz üniversitenin gerektirdiği dil seviyesine ulaşabileceksiniz. Üniversite yerleştirme programımıza katılabilmeniz için aşağıdaki koşulları sağlamanız gerekmektedir:

- Üniversitenin talep ettiği dilin en az B1 seviyesinde olması gerekmektedir.

- Üniversite başvurularında talep edilen akademik gereklilikler.

Üniversitelerin giriş koşulları ülke ve üniversitelere bağlı olarak değişmektedir: Lisans programına katılacakların lise ya da lisans eğitimlerini tamamlamış olmaları, yüksek lisans programlarına katılacakların lisans eğitimlerini iyi bir not ortalaması ile tamamlamış olmaları gerekmektedir. Birçok üniversite kendine özgü kabul koşulları talep etmektedir. Öğrencilerin üniversite eğitimi için gerekli dil yeterliliğine ulaşmış olmaları gerekmektedir:

Almanya’daki üniversiteler için DSH ya da TestDaf sınavını geçmiş olmak, İngiltere’de, Kuzey Amerika ve Malta’daki üniversiteler için IELTS sınavından lisans için 6.0 ve üzerinde, yüksek lisans programları için 6.5 – 7.0 arasında puan almak (ya da TOEFL’da eşdeğer puanı almak ) gerekmektedir. Hazırlık kursları içinse IELTS’den 4.5 – 5.5 arsında puan almış olmak gerekmektedir. Dil hazırlık programımız hedefinize ulaşmanızı sağlayacaktır. Orta seviyede dil bilgisine sahip birinin üniversite hazırlık, üniversite ya da yüksek lisans için gerekli olan dil seviyesine ulaşması genellikle 24 haftalık bir dönemi içerisinde gerçekleşir.

AKADEMİK DÖNEMLER & SINAVLAR

İşverenleri etkilemek için iyi niteliklere sahip olmanın önemi her geçen gün biraz daha artarken, dil yeterliliği bu konuda tartışılmaz bir avantaj sağlamayı garantilemektedir. Sprachcaffe merkezlerinden birinde 3, 6, 9 veya 12 ay kurs almayı seçebilir, dil yeterlilik sınavlarına hazırlık kurslarımızdaki geniş deneyimlerimizden faydalanabilirsiniz. Kurs süresince sizin gelişiminizi dikkatlice takip ederek ve size düzenli olarak kişisel ilerleme raporları vermekteyiz. Sınav ücretleri kurs fiyatlarına dahil değildir.

İngilizce Sınavlar: Malta, Brighton, Londra, ABD, Kanada

FCE, CAE:

Cambridge ESOL sınavları dünya çapında nitelikli dil becerisinin kanıtı olarak eğitim kurumları ve şirketler tarafından kabul edilmektedir.

- Süre: 10/12 hafta

- Sınıf mevcudu: Maksimum Londra 15, Malta 10, Brighton 12, NYC 14 kişi

IELTS:

Dünya genelinde İngilizce yeterliliği ölçen sınavdır. Dünya çapında üniversiteler, göçmen büroları, hükümet organları, meslek kuruluşları ve şirketler tarafından kabul edilmektedir.

- Süre: 12 hafta

- Sınıf mevcudu: Maksimum 15 öğrenci

TOEFL:

Öncelikli olarak üniversite başvuru gerekliliği olarak talep edilen sınav 7.500’den fazla üniversite tarafından kabul edilmektedir. Bu testin içeriği çok seçkin olduğundan, birçok üniversite kendi kabul şartı olarak resmi bir TOEFL puanını tercih etmektedir.

- Süre: 12 hafta

ALMANCA SINAVLAR/TESTDAF: FRANKFURT, DÜSELDORF

TestDaF/DSH:

Almanya’da eğitim almak veya dil yeterliliğini belgelemek isteyen kişiler için bir Almanca dil sınavıdır. Test sonuçları Common European Framework tarafından belirlenen B2 – C1 arasındaki eşdeğer üç seviyeye ayrılmaktadır.

- Süre: 12 hafta

İSPANYOLCA SINAVLAR/DELE: Madrid, Malaga, Barselona

DELE Diplomas de Espanol Como Lengua Extranjera:

İspanya Eğitim Balanşığı tarafından tanınan ve İspanyolca’da yetkinlik derecesinde resmi bir denklik sunan dil sınavıdır. DELE’in üç farklı seviyesi vardır: ‘’Certificado Inicial’’, ‘’Diploma Basico’’, ve ‘’Diploma Superior’’.

- Süre: 8 hafta

FRANSIZCA SINAVLAR/DELF: Nice, Paris

Delf Diplome d’etudes en Langue Française:

Fransa Milli Eğitim Bakalığı’nın akademik ve profesyonel amaçlı kabul ettiği tek resmi dil sınavıdı. Modüler sistem ünitelere dayalıdır ve bu da adayın dil yeteneğini en iyi şekilde ölçmeyi sağlar.

- Süre: 12 hafta

İTALYANCA SINAVLAR/CILS: Floransa, Roma

CılsCertificato di italiano come Lingua Seconda:

İtalyanca ortanın üstü seviyesi için yapılan resmi bir sınavdır. İtalyan hükümeti tarafından tanınan ve yabancı öğrencilerin üniversiteye girişlerinde geçerliliği olan bir sınavdır.

- Süre: 8 hafta

LANGUAGE COOP PROGRAMI

KANADA’DA DİL ÖĞREN ve ÇALIŞ

İşverenler Kuzey Amerika iş kültürünü tanıyan ve Kuzey Amerika’da iş deneyimi olan profesyoneller arıyor…

Kanada’daki Sprachcaffe Language Plus okullarımız uluslararası öğrencilere ve profesyonellere Kuzey Amerika iş ortamında eğitim ve iş deneyimi edinmelerinde yardımcı olmaktadır. Study-Work programı olarak tanınan Language Coop Programı (LCP) belirli bir süre devam eden İngilizce veya Fransızca eğitimini takip eden profesyonel çalışma sürecinden oluşmaktadır. Seçilen işler maaşlı veya maaşsız sunulabilmektedir, tüm programın toplam süresi minimum 24 haftadan oluşmaktadır.

Kanada’daki Sprachcaffe Languages Plus dil okullarımız, sayısız ücretli veya ücretsiz özel dil stajlarını, hizmet, turizm, pazarlama, ticaret, işletme, dizayn ve BT alanlarında genel dil stajlarını garantileyeyn pek çok ortak firma ile çalışmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz kendilerine uygun çok sayıda imkana sahip olmaktadırlar.

Neden LCP?

- Kariyerinizde hızlı ilerleme sağlayın

- Başlama seviyesinden daha iyi iş imkanlarını elde edin

- Kendi programınıza uygun size özel amaçlara ulaşın

- İş verenleriniz için deneyim ve referans birikimine sahip olun

- Kuzey Amerika çalışma ortamında İngilizce/Fransızcanızı akıcı hale getirin

- Sektöründe yeni ilişkiler kazanın

- Kuzey Amerika iş kültürü hakkında bilgi edinin.

LANGUAGE COOP PROGRAMI İLE KANADA’DA DİL ÖĞRENİMİ VE ÇALIŞMA SÜRECİ

İşlem Süreci:

Anlaşmalı olduğumuz acenteler ve anlaşmalı ortaklarımız aracılığı ile okullarla bağlantıya geçilmektedir ve/veya öğrenci kendisi okullarla bire bir irtibatı sağlamaktadır.

Uygunluk Tespiti:

Sprachcaffe Languages PLUS program için gerekli önkoşulları belirlemektedir. Öğrencilerden şunlar istenmektedir:

a.Öğrencilerin minimum orta seviyede (intermediate/B2) İngilizce veya Fransızca bilgisine sahip olmaı gerekmektedir.

b.Öğrencilerin istedikleri iş imkanları doğrultusunda uygun tecrübe ve eğitime sahip olmaları gerekmektedir.

Seviye Kontrolü (talep edildiği durumlarda):

Okullarımız öğrencilerimizin İngilizce ve Fransızca yeterliliğini teyit etmek amacı ile yazılı değerlendirmeler verebilmekte, telefon mülakatları organize edebilmektedirler. Bu servislerden  ücret talep edilmemektedir.

Okullara Başvurular:

Öğrenciler veya temsilci acenteler istenilen okullara başvuruları teslim etmektedirler. Öğrenciler minimum 3 aylık yoğun veya süper yoğun İngilizce/Fransızca kursuna kayıt olmak zorundadırlar. Staj süresi dil kursunun süresine eşit veya daha kısa olabilir.

Kanada Öğrenci Vizesi Başvurusu:

Öğrenciler Kanada Öğrenci Vizesi’ne (Canadian Study Permit) kendi ülkelerinden başvurmaktadır. Öğrencinin Kanada’da farklı bir vizeye sahip olması durumunda başvuru Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilmelidir.

Öğrenim:

Öğrenciler dil kurslarını okullarımızda tamamlamaktadırlar. Öğrencilerimize derslerine ek olarak sunulan iş becerileri workshop faaliyetleri ile ilerideki iş başvurularına hazırlanmaları hedeflenmektedir.

Yerleştirme:

Sprachcaffe Language Plus öğrencilerimize tam yerleştirme hizmeti sunarak kendilerine en uygun çalışma imkanlarını bulmalarını sağlamaktadır.

İletişim ve Takip:

Sprachcaffe Language Plus başarılı bir süreç geçirebilmek ve deneyimlerini ilerletebilmek için öğrenciler ve firmalar ile iletişimini korumaktadır.